Садиба Міхельсона: тільки факти
Навколо проекту реставрації Будинків Міхельсона на вулиці Пушкінській 35-37 тиражується багато різного характеру інформації. Як керівник проекту Садиба Міхельсона хочу навести кілька фактів про, безумовно, знаковий проект Києва.
Трохи історії:
Садиба Фрідріха Густавовича Міхельсона – це старовинна садиба в стилі неоренесансу, маєток київського промисловця-мільйонера в центрі Києва, побудована в кінці 19 століття, яка знаходиться в Шевченківському районі за адресою вулиця Пушкінська 35-37.

Початок проекту (1884 рік) руки академіка архітектора Віктора Сичугова, продовжив відомий і талановитий інженер Микола Добачевський. Починаючи з 1886 року на ділянках звели два суміжних будинку в три поверхи.
1919 рік прогримів революцією, і вся дохідна нерухомість піддалася націоналізації радянською владою, в тому числі садибні будівлі.
У 1934-1935 роках будинки надбудували на один поверх. Згодом, будови з комплексу садиби капітально не ремонтували і не реставрували.
Час сьогоднішній:
В даний час реалізується комплекс заходів – протиаварійних робіт і розпочато етап підготовки до повної реставрації. Власник садибного комплексу – ТОВ “Дом на Пушкінській”, девелопер проекту – Нерухомість столиці (НЕСТ). Спеціалізація компанії НЕСТ – відновлення пам’ятників архітектури, наповнення їх новим змістом і функціональністю. Краще за слова про НЕСТ кажуть успішно реалізовані проекти: Бізнес-центр “Ренесанс” на Бульварно-Кудрявській, 24 “Євразія” на Жилянській, 73-79, Бізнес-центр на Інститутській, 28, бізнес-центр на Михайлівській, 7 і багато інших за понад 20 років.
У проекті задіяні такі імениті творчі майстерні як ТАМ Юрія Лосицького і НПК Реставратор, в переліку виконаних робіт яких – безліч відреставрованих об’єктів, серед них Михайлівський Золотоверхий собор, будинки за адресою Десятинна, 12; Андріївський узвіз, 28; Володимирська, 4; Кераімская кенаса, Брама Старої Києво-Печерської фортеці.
Згідно ретельно розробленим проектом, садиба збереже не тільки колишній вигляд, але і своє призначення. Як і за часів промисловця Міхельсона, садибний комплекс стане житловим будинком підвищеної комфортності.
Замовник дбайливо ставиться до історичної спадщини, отримані всі необхідні погодження відповідно до норм чинного законодавства. Графіки всіх робіт вивірені з особливою ретельністю, точністю, скрупульозністю і застосуванням найсучасніших будівельних технологій.
Важливо, що співробітники Державного НДІ будівельних конструкцій провели обстеження всіх будинків і споруд, які розташовуються в безпосередній близькості від будинків, і підтвердили можливість безпечної реалізації узгодженого проекту.
Проект відновлення садиби також примітний тим, що він здійснюється за підтримки жителів кварталу Пушкінській-Великій Васильківській. Всі кроки проекту докладно описуються на сайті (mihelson.kiev.ua) і в щомісячному інформаційному віснику, що забезпечує повноцінний діалог з місцевими жителями.
У самому серці Києва буде відтворено 20 000 квадратних метрів ексклюзивної житлової нерухомості Deluxe-класу і, вперше для столичного ринку Deluxe, всі квартири пропонуються з ремонтом, виконаним європейськими дизайн-бюро.
Верещака Іван Михайлович, кандидат економічних наук, директор департаменту розвитку проектів НЕСТ, керівник проекту Садиба Міхельсона