«Це мовби другий Хрещатик, лишень мініатюрніший і затишнішій» – так кажуть у Києві про вулицю Пушкінську. Визначення доволі точне.
Пролягаючи паралельно центральній вулиці столиці України, а частково – й початковому відрізку Великої Васильківської, Пушкінська, дійсно, має самобутні, неповторні і зовнішність, і біографію, і архітектурний образ, зачаровуючи атмосферою історичності й вишуканості стилю.
Тому, кияни з особливою повагою згадують тих, хто причетний до цього унікального куточка міста. Зокрема, поета і драматурга Олександра Сергійовича Пушкіна, на честь якого названа вулиця міста Києва.
Сьогодні, 6 червня, виповнюється 217 років від Дня народження великого поета, драматурга і прозаїка Олександра Сергійовича Пушкіна.
Колектив «Дім на Пушкінській» вітає усіх зі святом, особливо тих, хто проживає на цій історичній вулиці. Компанія свято вірить у те, що вже зовсім скоро Садиба Міхельсона в обновленому вигляді також буде відзначати День народження.
Ще за життя у Пушкіна склалася репутація найбільшого національного великого поета. Пушкін розглядається як основоположник сучасної української літературної мови.
Критик і теоретик літератури, історик, публіцист, один з найавторитетніших літературних діячів першої третини XIX століття Олександр Пушкін в своїй творчості підтримав не лише деякі ідеї декабристів, а й зачепив корінні суспільні проблеми свого часу: самодержавство і народ, особистість і держава, трагічне самотність передової дворянської інтелігенції Золотого століття.
У різних містах світу встановлені десятки пам’ятників Пушкіну. Музеї, присвячені життю і творчості поета, розташовані у Москві, Санкт-Петербурзі, Пушкіногорском районі, Новгороді, Торжку, Києві, Кишиневі, Гурзуфі, Одесі, Вільнюсі, в Бродзянах (Словаччина) та інших містах. Іменем Пушкіна назване колишнє місто Царське Село і ряд інших населених пунктів. На його честь в місті Києві названа вулиця Пушкінська.