Київ – місто вічної юності

21.05.2019

Київ … Місто вічної юності … Місто, славна історія якого нараховує півтори тисячі років. “… вся честь і слава і величність і глава всім землям російським – Київ” – так з гордістю написав невідомий літописець.

 

Садиба Михельсона

 

Київ сьогодні – провідний індустріальний центр з розвиненою промисловістю, великими, оснащеними сучасною технікою, підприємствами, потужною енергетичною базою, будівельною індустрією, житлово-комунальним господарством, мережею підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування.

 

Київ – великий транспортний вузол. Тут перетинаються залізничні, автомобільні і авіаційні траси, а по Дніпру проходить історичний водний шлях, який не втратив свого значення і донині.

 

Особливу славу Києву принесла краса його площ, проспектів, житлових районів, а також пишність найдавніших архітектурних ансамблів і комплексів, які є безцінною спадщиною, органічно увійшов в сучасне життя столиці. Серед них – всесвітньо відомі ансамблі Києво-Печерської лаври та Софії Київської, Видубицького монастиря та інші пам’ятки архітектури, створені в різний час.

 

Безумовно, найважливішою частиною сучасного Києва в плані архітектури є Центр столиці України, де поряд розташувалися будинки і споруди різних часів і архітектурних стилів. Поруч з чудовими тисячолітніми храмами можна побачити будинок 19 століття, біля якого височіє чудова сучасна готель. Біля величного президентського комплексу на Банковій розмістився знаменитий Будинок з химерами, біля будівлі Верховної Ради можна бачити прекрасний Маріїнський палац, створений Растреллі. І таких прикладів сотні. Суміш архітектурних стилів і напрямків, пам’ятники глибокої історії та історії відродження Києва в післявоєнні роки – все це визначає сьогодні обличчя столиці.

 

На вулицях і площах Києва можна зустріти і українське бароко, і конструктивізм, і класику. В результаті післявоєнного всесоюзного конкурсу народилася прекрасна магістраль Києва – Хрещатик, який і сьогодні дивує незвичними архітектурними рішеннями.

 

Вирушаючи дивитися Київ, потрібно намагатися помічати не тільки красиві загальні плани, але звертати увагу і на архітектурні особливості будівель, що зустрічаються на шляху. Архітектура Києва прекрасна! Вона зачаровує. Величезна колекція архітектурних досліджень від часів Ярослава Мудрого постає перед зацікавленим поглядом.

 

Впродовж останнього десятиріччя привнесло в архітектурний ансамбль центру Києва багато нового. З’явилися висотні споруди новітнього ультрамодного дизайну.

Для того, щоб познайомитися з основними пам’ятками Києва, туристам практично не потрібно метро, ​​зате дуже знадобляться міцні ноги. Саме вони стануть головним засобом пересування по центральній історичній частині Києва, яка рясніє пам’ятниками і просто цікавими красивими місцями.

 

×
×