Корпоративна соціальна відповідальність – вибір компанії НЕСТ

09.04.2020

Багатьма роками раніше і в Києві жили підприємці, для яких прибуток не був головною метою. У них завжди була місія – змінювати світ на краще, допомагати людям, зберігати надбання для майбутніх поколінь. Саме за вміння поєднувати бізнес і меценатство таких людей шанували і поважали. Одним з них по праву вважається Фрідріх Міхельсон – успішний підприємець, який жив у Києві на рубежі 19 і 20 століть. Його бізнес був пов’язаний з нерухомістю. Придбавши в центрі міста кілька великих садиб, він створив своєрідний місто в місті. У просторому приміщенні на розі Володимирської та Софійської вулиць розмістилися магазини, готель «Женева» та телеграфна станція. У будинку на Владмірской, 47 жили, наприклад, відомі художники – Григорій Світлицький, Михайло Жук, Казимир Малевич. Там також розміщувалася жіноча гімназія та дитячий садок. У будинку по нинішній вулиці Богдана Хмельницького збиралися члени Товариства мистецтва і літератури. А сам Фрідріх Густавович з сім’єю проживав в особняку на вул. Пушкінській. Він вважався одним з найбагатших підприємців тодішнього часу, але ніколи не відмовляв у допомозі іншим. Наприклад, допомагав будувати православний Покровський жіночий монастир, хоча сам був лютеранином. Не забував і про соціальні потреби міста, відкривши так звані Народні лазні Міхельсона. І хоч це були заклади воістину високого класу, але відвідати їх могли як багатії, так і бідняки. Фрідріх Міхельсон завжди думав про малозабезпечених і допомагав усім, навіть на шкоду своїм інтересам. Хто знає, можливо, це легендарні творіння Міхельсона несуть філософію відповідальності перед людьми і містом, а може так співпало, але саме зараз реставрацією декількох будівель, побудованих Фрідріхом Густавович, займається компанія «НЕСТ», повністю розділяє погляди відомого мецената.

 

Історія успіху компанії «НЕСТ» – це більше 20 років наполегливої ​​роботи і понад 570 тис. Квадратних метрів висококласних бізнес-центрів та житлових комплексів. Головне завдання і місія компанії – збереження історичного обличчя міста. Житлові комплекси та офісні центри, які «НЕСТ» вже здала в експлуатацію, є справжньою окрасою київських вулиць.

 

Засновник компанії Володимир Трофименко – успішний бізнесмен, родом із Запоріжжя. Разом з братом він створює в 1997 році девелоперську компанію «НЕСТ». Брати Трофименко набувають кілька будівель 19 століття в центрі столиці і займаються їх реставрацією. «Кожне з цих будівель – це окремий елемент самобутнього малюнка неповторного архітектурного ансамблю. Ми пишаємося цією місією – не руйнувати, а творити », – каже Трофименко. Звичайно ж, це непросто. Щоб не тільки відреставрувати, зберегти дух і атмосферу міста, а й перетворити будівлі в високотехнологічні об’єкти, потрібно залучати фахівців з абсолютно різних сфер діяльності. І означає – дуже високий рівень відповідальності. За всі 20 з гаком років жодного докору на адресу компанії «НЕСТ» з приводу якості робіт не прозвучало.

 

Генеральний директор компанії Олексій Полетуха зазначає: компанія прагне до створення таких проектів, які будуть єдиними на ринку і будуть задавати стандарти в будівництві. Тому кожен новий об’єкт – знаковий не лише для «НЕСТ» як девелопера, а й для столиці в цілому. Один з яскравих прикладів – «Садиба Міхельсона». Так-так, того відомого мецената, про який ми згадували на початку нашої статті. Це комплекс житлових будинків, побудованих Фрідріхом Густавович для його спадкоємців.

 

Щоб врятувати будівлі від руйнування, був створений окремий проект по їх реставрації, який очолив кандидат економічних наук Іван Верещака. Досвідчений керівник і професіонал, він горить ідеєю відтворити унікальні архітектурні пам’ятки, які стануть справжньою окрасою історичного центру Києва. Але його мета – дати друге життя будівлям і перетворити напіврозвалений будинок в живій, сучасний, високотехнологічний і «розумний». А ще – зробити так, щоб і всі мешканці цього будинку, і жителі сусідніх будинків могли насолодитися зручностями. Вже зараз у всьому кварталі компанія змінює старі світильники на LED-лампи. «Соціальна місія нашої компанії – допомагати сусідам створювати затишок і безпеку. Ми хочемо зробити сучасним не тільки наші будівлі, але і весь квартал », – каже керівник проекту« Садиба Міхельсона »Іван Верещака. Крім того, буде відтворено всі, що з такою любов’ю і натхненням будував Фрідріх Густавович.

 

Крім того, буде відтворено усе, що з такою любов’ю і натхненням будував Фрідріх Густавович. Крім того, за словами комерційного директора компанії «НЕСТ» Іллі Величко, дуже важливо, щоб разом з відновленням архітектурної цінності об’єкти гармонійно вливалися в сучасний ритм міста, були не тільки красивими, але і функціональними і сучасними. Ми хочемо не просто зберегти історичну спадщину, а й підтримати думку про те, що це власність не чиновників з кабінетів влади, а надбання всіх людей. І можна не просто ходити задивлятися на ці будівлі, але жити в них! » – каже Ілля Величко. І тут виграють не тільки потенційні майбутні мешканці, а й ті, хто проживає в сусідніх будинках. Адже соціальні ініціативи компанії – для всіх. «Соціальна відповідальність – це не разова акція, що не благодійність. Це філософія ведення бізнесу, вибір підприємця на довгі роки. І саме за таким принципом працює компанія «НЕСТ», – каже Володимир Трофименко. А ми додамо: саме за таким принципом жив і працював у Києві Фрідріх Міхельсон. І можливо, той підхід, який сповідує зараз «НЕСТ» стане прикладом для інших забудовників – думати не тільки про себе, а про місто, про людей, про майбутнє.

×
×