Нерухомість столиці. Майбутнє минулого

25.07.2016

Подих старовинного Києва для сучасних жителів починається з Золотих воріт, Володимирської гірки, плавно перетікає  на Хрещатик, розповсюджується

по чарівних куточках Подолу, Печерськими пагорбами, парками, старовинними алеями та будинками, які мають, що розповісти людям.

На жаль, багато безцінних пам’яток архітектури та  історії нашого міста в занепаді або втратили за сучасними будівельними проектами свій шарм та історичне обличчя. Час «дикого капіталізму» молодої України добивав те, що не «закатано» в монументальний бетон радянських часів.

Але, як і двісті років тому, серед киян знаходяться меценати, яких цікавлять не лише бухгалтерські розрахунки, а й душа чарівних вулиць Києва.

Реставрація та відновлення, будівництво з репліками старовинних фасадів, збереження старовинного духу будівель – ця справа не завжди дає очікувані прибутки. Що ж рухає компаніями, які продовжують відтворювати архітектурну мозаїку столиці? Вони хочуть зберегти та передати прекрасне минуле нащадкам. 

Значний вклад у відтворення історичного середовища у столиці вносять будівельні меценати, які повторюють вчинки часів славнозвісного Міхельсона, що побудував комплекс вишуканих будинків поблизу Хрещатика. Одним з таких меценатів є компанія «Нерухомість столиці», яка крім бізнес- та житлових проектів налічує у скарбничці своїх досягнень близько десяти відновлених, реставрованих, реконструйованих та новозбудованих комплексів будинків і споруд, які є нерухомими пам’ятками архітектури або виконані з відтворенням історичних фасадів старовинного міста.

Компанію НЕСТ вже цілком сформувалась на ринку столичної забудови як фахова компанія у сфері відтворення старовинної архітектури та створення нових об’єктів у стилі неоренесансу. Розпочавши свою комерційну діяльність у 1997 році з інвестицій у споруди XIX століття, незабаром компанія презентувала у реконструйованих будівлях, абсолютно класичних зовні, сучасні всередині бізнес-центри. Зберігаючи стилістику історичної забудови, характерної для вулиць Михайлівської,  Жилянської, Димитрова, Саксаганського та Інститутської, компанія запропонувала зручні планування, що цілком відповідають вимогам робочого простору.

У 2003-му компанія НЕСТ розпочала реконструкцію будівлі по вул. Воровського, в якій за три роки реставраційно-будівельних робіт було повернено колишній шарм та молодість.

2004 рік ознаменувався для НЕСТ початком будівництва бізнес-центру “Айсберг”. Проникливий погляд у майбутнє вже тоді дозволив керівництву компанії зрозуміти важливу роль індивідуальності проектів для сучасного бізнесу.

На ринок саме  житлової нерухомості Компанія НЕСТ вийшла тільки у 2005-му році. Зручні планування, розвинута внутрішня інфраструктура та до найменших деталей продумана концепція – ось три кити, на яких базується успіх компанії у цій сфері. Завершення будівництва житлових комплексів “Времена года” та “Ізумрудний” значним чином вплинули на подальшу діяльність Компанії, оскільки квартири в них були майже повністю розпродані протягом короткого строку, що дало можливість рухатися далі, не дивлячись на складні для бізнесу часи.

Після такого успіху група НЕСТ підкорює нову висоту і завершує будівництво житлового комплексу “Покровський Посад” у вже добре знайомому класичному неоренесансі. Неперевершені стилістичні рішення фасадів вже заворожують перехожих і  вже зараз  стали  справжньою прикрасою Подолу.    

За час свого існування та стабільної репутації на ринку компанія збудувала понад 310 тис. кв. м житла, в яких живуть більш ніж 6 000 киян. Але, побудова комплексів в стилі неоренесансу відрізняється від реконструкції, що набагато дорожче та потребує меценатства. Тому, нещодавно компанія вирішила продовжити свою діяльність на ринку житлової нерухомості з використанням історичних архітектурних стилів та внесла інвестиції у відновлення старовинного архітектурного ансамблю Києва  –  кілька будівель ХІХ століття у центрі столиці – це чотири старовинних будинки по вул. Пушкінській, №№ 35А, 35Б, 37А, 37Б, також відомі як пам’ятка архітектури – «Садиба Міхельсона», які потребують реставрації та укріплення.

На сьогоднішній день розроблено реставраційні завдання, якими передбачено детальний перелік об’єктів історико-культурної спадщини, які потребують відновлення, та визначено основні засади проведення реставраційних робіт у будинках. Починаються підготовчі роботи з проведення першочергових протиаварійних та консерваційних робіт у будинках.


Розробка проектної документації з відновлення та пристосування інтер’єру будинків славетної Садиби під житло підвищеної комфортності зі збереженням та відновленням усіх без виключення елементів історичного фасаду є ще одним напрямком сучасної реставрації. Тому такі складні архітектурні завдання комплексу будівель Садиби Міхельсона виконує Творча майстерня заслуженого архітектора України, члена0кореспондента Академії архітектури України, члена Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Лосицького Юрія Гергійовича. 


Враховуючи критичну потребу центральної частини міста в цілому і вулиці Пушкінської, зокрема, у місцях для паркування автомобілів та звільнення вулиць для безперешкодного проїзду транспорту, Компанія пропонує неподалік від будинків (у дворі Садиби) спорудити монолітну конструкцію підземного паркінгу, який буде збудовано за сучасними технологіями з урахуванням досвіду європейських забудовників-реставраторів, які на ряду з відтворенням та збереженням історичного середовища дають можливість звільнити вулиці історичної частини великих міст за рахунок спорудження підземних місць для паркування автомобілів. Так, наприклад, як це зроблено в історичній забудові багатьох міст Європи.

Крім іншого, конструкції підземного паркінгу стануть додатковою опорою та значно зміцнять фундаменти Садиби кінця 19 століття, а також прилеглих будівель.


У реставрованих будинках будуть замінені всі комунікації та інженерні мережі. У дворі садиби та на прибудинковій території будуть обладнані зелені зони з висадження декоративних дерев та інших зелених насаджень та проведено благоустрій території з зонами для відпочинку та ігрові дитячі майданчики. 

У новому сучасному житловому будинку, який буде збудовано неподалік від Садиби з відтворенням стилю історико-культурного середовища кварталу, буде розташовано заклад дитячої дошкільної освіти, а у дворі – дитячий майданчик.


Намагаючись задовольнити усі потреби мешканців, які проживають у безпосередній близькості до Садиби Міхельсона, проведились опитування мешканців та організовані громадські слухання стосовно соціальної інфраструктури, яка мала б бути передбачена у проекті. Несподіванок не сталось, найбільш очікуваними виявились: зелена зона, місця для паркування автомобілів та місця для організації дитячого дозвілля.

Проект реставрації Садиби Міхельсона є унікальним з точки зору збереження історико-культурного середовища історичної частини міста в поєднанні з сучасними технологіями.

Передбачити у своїх проектних рішеннях перспективи розвитку соціальної інфраструктури району та кварталу – це залог успіху кожного забудовника. Красиве майбутнє для чарівної архітектури минулого стає реальністю, а слова пісні «…як тебе не любити Києве мій!» – девізом для сучасних архітектурно-будівельних меценатів.

×
×