Нове життя Садиби Міхельсона

23.11.2018

Будинки були побудовані архітектором Віктором Сичуговим на замовлення Фрідріха Міхельсона як прибуткові будинки для того, щоб там жили люди. Тому житлова функція повинна залишитися », – переконаний архітектор.

 

Крім того, за словами Юрія Лосицького, реставрація передбачає збереження комфорту жителів району, адже проект дає можливість уникнути шуму, який, здавалося б, природним чином пов’язаний з будь-яким будівництвом. Тим часом, в реставрації «Садиби Міхельсона» передбачено використання електричних кранів, що працюють тихо.

 

 

Архітектор підкреслює: реставрувати «Садибу Міхельсона» абсолютно необхідно і сил, і засобів у інвесторів на реалізацію амбітних планів вистачить. Важливо не тільки відреставрувати архітектурну пам’ятку, а й донести до сучасників її початкове призначення і сенс.

 

СВІТОВА ПРАКТИКА: РЕСТАВРАЦІЯ ТА НОВЕ ЖИТТЯ АРХІТЕКТУРНИХ КОМПЛЕКСІВ

 

Створення сучасного житлового комплексу на території історичного об’єкта – це звичайна практика в світовій архітектурі. Подібні проекти не лише зберігають історико-культурну спадщину держави, а й дозволяють людям зробити історію країни частиною власного життя: пам’ятники архітектури – надбання народу, а не недоторкані холодні камені, яких не можна чипати.

 

Давайте на прикладах архітектурних проектів різних країн світу розглянемо найбільш яскраві приклади таких реставраційних проектів.

 

Ipera 25, Стамбул, Туреччина

 

Автор – проектне бюро «Alataş Architecture & Consulting». Житловий комплекс «İpera 25» розташовується в історичному районі Галата в європейській частині Стамбула. Комплекс апартаментів складається з 10 поверхів, площа 1.100 кв. м. Він побудований з урахуванням природних умов та інфраструктури району. Світлі та просторі квартири, просте і витончене планування прикрашають історичний район міста, не обтяжуючи атмосферний ансамбль зайвими деталями.

 

«Смольний проспект», Санкт-Петербург, Росія

 

Елітний житловий комплекс Смольний проспект розташований в Санкт-Петербурзі за адресою: Смольний пр-т, д.11. Культурна столиця Росії зводить з розуму архітектурною різноманітністю – кажуть, в Пітері немає двох однакових будинків. І нехай це легке перебільшення, але ось будинків з однаковою атмосферою там точно не знайдеш. Яскравий приклад – Преміальний житловий комплекс «Смольний проспект», який включає в себе як історичні будівлі, так і сучасні споруди. Площа 2,9 га, ділянка обмежується Смольним проспектом, Смольною набережною, Тульської вулицею і вулицею Бонч-Бруєвича. Нові будівлі в неокласичному стилі стали свіжим подихом для цієї частини міста, а розроблений проект майстернею «Taller de Arquitectura» під керівництвом архітектора Рікардо Бофілла.

 

Будинок на вулиці Шорхем, Шеффілд, Великобританія

 

Багато хто з киян зараз здивовано видихнули: адже будинок дійсно має виразну схожість з театром на Подолі в Києві, щодо якого до цих пір йдуть справжні «архітектурні баталії». Тим часом, у британського будинку доля зовсім інша. Жителям міста Шеффілд будинок подобається, а історія його така: раніше на цьому місці розташовувався старий цегляний склад. Перебудувала руїни, які не прикрашали історичний район міста, архітектурна компанія «Project Orange». У нижній частині розташовується ресторан, а у верхній частині – офісні приміщення.

 

Колишня пивоварня, Мельбурн, Австралія

 

Загальні кімнати, 350 квартир, кафе, спортзал, магазини, тераса на даху… Підходить під опис безлічі бізнес-центрів Києва, чи не так? Але мова йде не про Поділ або Хрещатик, а про проект реконструкції історичної пам’ятки – пивоварного заводу Йоркшира, який розташований на Робертстріт в Мельбурні (Австралія). Розробкою проекту займалася студія «Hayball Architects» на замовлення «SMA Projects». В результаті історичний район прикрасив функціональний будинок площею 4500 квадратних метрів, яке складається з трьох житлових веж в 17, 14 і 10 поверхів.

 

ЖК «Клубний будинок il Ricco (Іль Рікко)»

 

Житловий комплекс «Клубний будинок il Ricco» – елітний триповерховий цегляний особняк з мансардою, реконструйована, модернізована унікальна історична будівлю 18 століття. Реконструкцією і перебудовою будівлі займалася компанія «ВМС Девелопмент». «Клубний будинок il Ricco» складається з 11 апартаментів преміум-класу (від 76 до 207 квадратних метрів). Будівництво завершилося на початку 2017 року. Важливо, що в процесі реставрації і перебудови збережені історичні деталі, наприклад, фасад біло-блакитного кольору з ліпниною і барельєфами.

 

АДАПТАЦІЯ ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ ДО СУЧАСНИХ УМОВ

 

Не варто боятися необережним дотиком порушити тишу віків. Історична спадщина – це пам’ять про живих людей, емоції, життя і смерті, щастя і трагедії, любові і ненависті, – а не бездушне нагромадження будматеріалів. Важливо не просто зберегти історичну спадщину Києва, а й донести до українського народу думку про те, що це в першу чергу духовне багатство належить нам, простим людям, громадянам своєї країни. Після успішної реалізації проекту реставрації «Садибу Міхельсона» очікує прекрасне майбутнє – адже створення житлового будинку набагато краще, ніж створення ще одного музейного комплексу, куди впускають тільки «відповідно до придбаних квитків». Наш Київ – не тільки сучасний мегаполіс, не тільки столиця, не тільки місто, яке ніколи не спить, подібно до американського НьюЙорку. У світлі своїх яскравих вогнів українська столиця зберігає загадкове мерехтіння минулих століть. Хто знає, можливо, саме мікс минулого, сьогодення і майбутнього і є той самий унікальний штрих, якого не вистачає Києву, що задихається посеред безглуздої щільної забудови. Сьогодні у нас є шанс не просто зберегти унікальний архітектурний комплекс, створений іноземцем, що обожнював Київ, а й вдихнути нове життя в стіни «Садиби Міхельсона».

×
×